Казахстан-Україна ¼ Фіналу Чемпіонату Європи з футзалу. Чи вийде Україна до півфіналу?

Нинішню континентальну першість наша команда почала невдало. Поразка від Нідерландів поставила велике питання про здатність українців вийти до плей-оф, а вболівальники писали гнівні коментарі на адресу «синьо-жовтих». Але у матчі проти Сербії підопічні Олександра Косенка постали згуртованим колективом, який зумів показати зовсім іншу гру. Вже в першому таймі українці відправили чотири м'ячі у ворота суперників, а після перерви холоднокровно довели зустріч до переможного закінчення.

Незважаючи на таку впевнену перемогу, вихід збірної України з групи все ще здавався завданням важкоздійсненним, адже «синьо-жовтим» потрібно було обігравати Португалію, щоб не залежати від матчу Нідерланди – Сербія. З чинними чемпіонами світу та Європи українці зіграли гідно, але зазнали мінімальної поразки. Тому погляди українських прихильників футзалу нервово звернулися до подій, що відбувалися у паралельній зустрічі. А там все для нас склалося чудово: серби відіграли два м'ячі у «помаранчевих» і здобули перемогу, «подарувавши» нам путівку до чвертьфіналу.

1/4 фіналу є нездоланним бар'єром для збірної України з 2010 року. На п'яти попередніх чемпіонатах Європи наша команда незмінно виходила до першої стадії плей-оф і не могла пройти далі. Зробимо невеликий екскурс в історію. На Євро-2010 «синьо-жовті» у чвертьфіналі зустрічалися з Азербайджаном. Основний та додатковий час завершився внічию (3:3), а в серії пенальті «міллі» виявилися точнішими. Через два роки в 1/4 фіналу чемпіонату Європи шлях українцям перегородила Хорватія. Знову долю путівки до півфіналу вирішувала серія пенальті і знову наші суперники пробили з шестиметрової позначки точніше. У 2014 році на першій стадії плей-оф «синьо-жовті» зустрічалися з Португалією. Грали дуже гідно, але програли – 1:2. На Євро-2016 непереборним бар'єром для нас стала Сербія, яка приймала континентальну першість. Гра вже практично перейшла до овертайму, але на останній секунді основного часу серби забили переможний гол. Ну і нарешті, 2018-го збірну України у чвертьфіналі зупинила Іспанія (1:0). Сподіватимемося, чергова спроба українців подолати 1/4 фіналу стане вдалою.

Збірна Казахстану «вистрілила» на Євро-2016, ставши головним відкриттям тієї континентальної першості. Зайнявши у своїй групі друге місце (першими стали росіяни, третіми – хорвати), «яструби» у чвертьфіналі розібралися з Італією (5:2). У півфіналі казахи поступилися майбутнім чемпіонам іспанцям (3:5), а потім завоювали «бронзові» медалі, у матчі за третє місце обігравши Сербію (5:2). У тому ж році збірна Казахстану знову поступилася Іспанії в 1/8 фіналу чемпіонату світу. Чемпіонат Європи 2018 року та торішній мундіаль «яструби» завершували на четвертому місці, що підтверджує близькотоповість цієї збірної.

Казахстанська національна команда активно залучає до своїх лав натуралізованих бразильців. Втім, і місцеві виконавці грають у збірній помітну роль. Наприклад, Біржан Оразов забив у поточному турнірі вже п'ять голів, зокрема, відзначившись дублем у ворота Італії. Лідерами «яструбів» є бразильці Тайнан і Дуглас Жуніор, є ще й Еднан, який нещодавно прийняв казахстанське громадянство. Ну а найвідомішим гравцем казахстанської збірної, безперечно, назвемо голкіпера Лео Ігіту. Страж воріт не тільки блискуче виконує свої безпосередні функції, але й любить підключатися до атакуючих дій. Причому робить це результативно. До речі, на Євро-2022 Ігіта вже відзначився одним влучним ударом, забивши гол у ворота Фінляндії.

Наша команда на турнірі мала кадрові проблеми: у попередніх двох матчах тренерський штаб «синьо-жовтих» міг розраховувати лише на дві четвірки. Будуть проблеми й у казахів у майбутній зустрічі, адже згадані Тайнан та Еднан дискваліфіковані. Цікаво, що збірні України та Казахстану планували провести дві очні товариські зустрічі напередодні чемпіонату Європи. Але ці поєдинки не відбулися, оскільки «яструби» не змогли прилетіти до України через надзвичайне становище у своїй країні.

З Казахстаном нашій команді буде дуже важко. Багато залежатиме від того, якою ми побачимо збірну України. Боязкою, як у матчі з нідерландцями, або окриленою, як у протистоянні з Сербією. Та й проти Португалії «синьо-жовті» провели цілком добротний поєдинок. Ми ж ризикнемо та поставимо на перемогу команди Олександра Косенка. Треба вже проходити чвертьфінальну стадію!